تبلیغات
خبرنامه پیام رهیابان - دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی
 
خبرنامه پیام رهیابان
با ولایت زنده ایم تا زنده ایم پاینده ایم (( مرگ بر ضد ولایت فقیه ))
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : احمد سراجیان
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
این وبلاگ چقدر مورد پسند شما قرار گرفته است ؟


جشن بزرگ حضرت محمد (ص) در اولین جمعه هفته وحدت برگزار می شود

تهران- دبیر كل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینكه جشن بزرگ حضرت محمد (ص) در اولین جمعه هفته وحدت برگزار می شود، گفت:‌ از تمامی مسلمانان و فضیلت خواهان در سراسر دنیا برای برگزاری این جشن دعوت خواهیم كرد.

جشن بزرگ حضرت محمد (ص) در اولین جمعه هفته وحدت برگزار می شود


به گزارش خبرنگار معارف ایرنا، آیت الله 'محسن اراكی' روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت بیست و دومین سالروز تاسیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: مسلمانان در سراسر جهان اسلام در اولین جمعه هفته وحدت لازم است تا با پوشیدن لباس و نشان های ویژه امت واحده اسلامی این روز را گرامی بدارند.

وی ادامه داد: امسال همزمان با برگزاری كنفرانس بین المللی وحدت اسلامی كه در ایام میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) و هفته وحدت برگزار می شود، مرحله نوین تقریب را كلید زده و استراتژی و برنامه های مشترك تقریبی در جهان اسلام را اعلام خواهیم كرد.

اراكی توضیح داد: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در فصل جدید فعالیت های خود وحدت و ایجاد امت واحده اسلامی و جنبش جهانی بیداری اسلامی را به عنوان یك راهبرد مشخص بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب در راس برنامه های خود دنبال می كند.

وی با بیان اینكه این مجمع تلاش دارد تا زمینه آشنایی اقوام، ملت های اسلامی و مذاهب با یكدیگر را فراهم سازد،افزود: مجمع تقریب كوشش خواهد كرد تا دیوارهای دشمنی و كینه بین جوامع اسلامی و پیروان مذاهب مختلف را برداشته و پرده های تیره ناآشنایی و بی مهری و جنگ بین فرقه ها و مذاهب اسلامی را كنار بزند.

دبیر كل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی یادآورشد: این نهاد بزرگ اجتماعی - اسلامی در عرصه تولید، تدوین و تبیین اندیشه های تقریبی،‌ ایجاد زمینه های تقریب، گردهم آوردن اتباع و سران مذاهب مختلف و وا داشتن آنها به همنوایی، همفكری و هم اندیشی، مبارزه با جنگ های فرقه ای و جریان های تفرقه انگیز تاكنون اقدامات موثری انجام داده است.

اراكی ادامه داد: این مجمع در زمانی كه سلطه گران بر ایجاد تفرقه میان اقوام و ملت های مسلمان و جنگ افروزی در جهان اسلام تلاش می كرد توانست گفتمان تقریب در جهان اسلام را رواج دهد.

وی با بیان اینكه ما برنامه های گسترده ای در دوران جدید فعالیت های مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نظر گرفته ایم، اظهار داشت: به رغم تمامی تلاش های این مجمع در گذشته از آنجا كه جامعه اسلامی وارد مرحله جدیدی شده، به طور طبیعی تقریب جهانی نیز در آغاز فصل تازه ای قرار گرفته است.

دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی یادآورشد: از این رو برنامه های ما نیز باید از حالت تئوری خارج شده و به مرحله عملی وارد شود و با مشاركت فرقه ها و مذاهب اسلامی در عرصه عملیات تقریبی، در آینده شاهد فعالیت هایی همسان و هماهنگ در زمینه تقریب خواهیم بود.

اراكی همچنین از تشكیل معانت دولت و مجلس شورای اسلامی در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خبر داد و گفت: كمیته مشترك بین تقریب و تعدادی از نمایندگاه مجلس نیز اكنون در حال تشكیل شدن است.

وی ادامه داد: علاوه بر این پیشنهاده كرده ایم تا یك كمیته خاص تقریب در مجلس شورای اسلامی تشكیل شود تا طراحی قوانین و برنامه های لازم در راستای اجرایی كردن تقریب توسط این كمیته صورت گیرد.

وی به شرایط كنونی جهان اسلام اشاره كرد و گفت: برجسته ترین شاخص كنونی تاریخ بشر تحولی است كه در حال وقوع است و این تغییر بشارت دهنده پیدایش قدرت نوینی در جهان بشر است.

دبیر كل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: این قدرت نوین كه همانا تشكیل امت واحده اسلامی است در آینده ای نه چندان دور به قدرت اول جهان تبدیل خواهد شد و بیداری اسلامی آغازی برای این پیدایش و تحول نوین است.

اراكی ادامه داد: پدیده بیداری اسلامی جوانه ای بوده كه بشارت دهنده پیدایش این قدرت نوین است و بدخواهان و سلطه گران چه بخواهند و چه نخواهند قوانین حاكم بر تحول جوامع به سمت پیدایش امت واحده اسلامی در حال حركت است.

وی یادآورشد: پیدایش این امت واحده به معنای آن است كه حدود دو میلیارد مسلمان با هویت واحد و با فرهنگ واحد برخاسته از قرآن و الگوپذیری از شخصیت پیامبر اكرم (ص) در عرصه شناخت انسان و ارایه هدف های زندگی تلاش كنند.

دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینكه این امت اسلامی به طور قطع متولد خواهد شد،افزود: آنچه كه امروز در قالب هجوم به شخصیت پیامبر اكرم (ص) و قرآن كریم به صورت برنامه ریزی شده مشاهده می شود همه به منظور جلوگیری از تشكیل امت واحده اسلامی است.

اراكی ادامه داد:جامعه اسلامی باید پیام رحمت را به همه جهانیان برساند و گفتمان وحدت را در راستای پیدایش روابط رحمت دنبال كند.

دبیر كل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر تاسیس گفت و گوی مذاهب اسلامی در عربستان اظهار داشت: بیش از سه دهه امكانات عربستان در راستای ستیزه جویی و تفرقه هزینه می شد و این كشور با مقوله گفت و گوی مذاهب سال هاست كه مقابله می كند.

اراكی افزود: اینك كه عربستان با این مساله آشتی كرده ما نیز از این پیشنهاد آنان استقبال كرده و آمادگی خود را برای مشاركت در تاسیس گفت و گوی مذاهب اسلامی در عربستان اعلام می كنیم.

وی با بیان اینكه بزرگترین چالش جهان اسلام پراكنده سازی، تفرقه انگیزی و جلوگیری از شكل گیری امت واحده اسلامی است،ادامه داد: حمله به مقدسات، شخصیت پیامبر اكرم (ص)، منحرف سازی برنامه های بیداری اسلامی و نفوذ در جنبش های اسلامی و متلاشی كردن این جنبش ها از درون از دیگر چالش های پیش روی مسلمانان است.

فراهنگ **1883


نوع مطلب :
برچسب ها :

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
تماس با ما چاپ این صفحه Online User مشاهده سطح انرژی امروز شما با علم بیوریتم تبادل لینک - تبادل لینک رایگان پارس سی ام اس - مرکز دانلود الحاقات فارسی تبادل لینک رایگان - تبادل لینک لینکدونی رایگان وب سایت محبوب من - شرح کوتاهی درباره وب سایت من. سایت افزایش آمار و رتبه آلکسا - افزایش رتبه آلکسا,افزایش بازدید,افزایش ترافیک,رتبه بندی رایگان, بالاترین آموزش کسب درآمد - کسب در آمد کار در منزل درآمد اینترنتی
 
 
بالای صفحه
 
ParsHit