تبلیغات
خبرنامه پیام رهیابان - فرازهایی از سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مردم اسفراین
 
خبرنامه پیام رهیابان
با ولایت زنده ایم تا زنده ایم پاینده ایم (( مرگ بر ضد ولایت فقیه ))
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : احمد سراجیان
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
این وبلاگ چقدر مورد پسند شما قرار گرفته است ؟


ملت ایران استعداد پیشرفت در جهات گوناگون را دارد/ برای حمایت از تولید داخل از كالاهای داخلی استفاده كنیم

تهران - حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی كه به استان خراسان شمالی سفر كرده اند روز شنبه در ادامه سفرشان دراجتماع با شكوه مردم شهرستان '‌ اسفراین '‌ سخنرانی كردند.

ملت ایران استعداد پیشرفت در جهات گوناگون را دارد/ برای حمایت از  تولید داخل از كالاهای داخلی استفاده كنیم


به گزارش ایرنا ، فرازهایی از سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مردم اسفراین به این شرح است :‌

**‌مردم اسفراین به نجابت و رشادت شناخته شده اند.

**‌امروز این افتخار دیگری است كه این شهر مهد پرورش قرآنیان محسوب می شود.

**‌ جلسات قرآن ،آموزش قرآن، گسترش اندیشه قرآنی به بركت جلسات قران در این شهر موجب شده است كه مردم اسفراین شهر خود را دارالقران بنامند و این افتخار بزرگی است.

**‌اسفراین امروز با اسفراین قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست .

این منطقه به قدر قابل توجهی پیشرفت كرده است و آینده بهتری خواهد داشت.

** كارخانجات مختلفی در اطراف و اكناف استان خراسان شمالی وجود دارد كه اینها، پیشرفت استان را به ما نوید می دهد. نوید می دهد كه انشاالله آینده بهتری از لحاظ مادی خواهد داشت.

** در این منطقه امید اینكه تاسیسات دانشگاهی و مراكز علوم عالی دانشگاهی وجود داشته باشد، حتی تصور هم نمی شد . امروز بحمدالله مراكز دانشگاهی در اینجا هست و به شما عرض بكنم این مخصوص اسفراین هم نیست.

** پیشرفت هم راه است و هم هدف است. باید دائم به حركت ادامه داد و پیش رفت. ملت ایران این استعداد را دارد كه آنقدر پیشرفت كند كه بتواند در جهات گوناگون به عنوان یك الگویی در دنیا خودش را نشان دهد .

** تاریخ ما نشان می دهد كه ما در دنیا پیشرو بودیم، پیشرو در علم بودیم، پیشرو در صنعت بودیم پیشرو در تمدن سازی بودیم پیشرو در فرهنگ بودیم. دیگران از ما یاد می گرفتند و می آموختند. چرا امروز هم همان جور نشود.

** من به جوان های دانشجو و نخبه در چندی قبل این نكته را گفتم باید همت شما این باشد كه در دنیا به وضعی برسیم كه اگر كسی بخواهد به تازه های علمی دست پیدا كند ، مجبور باشد زبان فارسی یاد بگیرد.

** یكی از شاخص های پیشرفت یك ملت، عزت ملی و اعتماد به نفس ملی است. ادعای من این است كه با لحاظ این شاخص، ملت ما پیشرفت زیادی كرده است . ملت ما امروز داری اعتماد به نفس در عرصه سیاست بین المللی است .

** اینكه شما ملاحظه می كنید مسوولان كشور در مواجهه با قضایای جهانی با اعتماد به نفس كامل حرف می زنند این ناشی از آن است كه ملت ما احساس عزت و اعتماد به نفس می كند. اسلام به ما این اعتماد به نفس را داده است. هرمقداری كه با اسلام و احكام قرآن و معارف قرآن آشناتر باشیم این اعتماد به نفس ملی بیشتر خواهد شد.

** در عرصه های جهانی چه در مسابقات علمی جهانی ، چه در رقابت های سیاسی جهانی امروز ملت ایران حرف برای گفتن دارد.

** مسوولین كشور به اعتماد ایستادگی ملت ، در عرصه های جهانی و صحنه های بین المللی می ایستند و كار خودشان را و حرف خودشان را پیش می برند. این هم یك شاخص پیشرفت است.

** یك شاخص دیگر برای پیشرفت ، شاخص عدالت است. اگر كشوری در علم و فناوری و جلوه های گوناگون تمدن مادی پیشرفت كند اما عدالت اجتماعی در آن نباشد، این به نظر ما و با منطق اسلام، پیشرفت نیست.

** ادعای بنده این است كه ما در این زمینه پیشرفت كرده ایم، البته نه به قدری كه می خواهیم. اگر خودمان را مقایسه كنیم با وضع قبل از انقلاب، پیشرفت كرده ایم. اگر خودمان را مقایسه كنیم با بسیاری از كشورهای دیگر كه با نظام های گوناگون زندگی می كنند، پیشرفت كرده ایم . اما اگر خودمان را با آنچه كه اسلام به ما گفته است و از ما خواسته است مقایسه كنیم، ما هنوز خیلی فاصله داریم و باید تلاش كنیم و این تلاش برعهده مسوولان و مردم باهم است.

** ما از لحاظ توزیع منابع عمومی به همه مناطق كشور پیشرفت كرده ایم . یك روزی بود كه بیشتر منابع این كشور در مناطق مخصوصی كه تعلق خاصی به قدرتمندان آن روز و دربار آن روز داشت صرف می شد. بسیاری از مناطق كشور و شهرها و استانها هم از منابع عمومی كشور هیچ بهره ای نداشتند.

** كشور ما و ملت ما در یك عرصه رویارویی بزرگی با موانع حضور دارد و در این عرصه رویارویی، كشور احساس ضعف نمی كند. احساس ناتوانی نمی كنیم ، احساس قدرت و توانایی می كنیم. می دانیم كه با تلاش می توان همه این موانع را از بین برد.

** در این عرصه رویارویی و جنگ اراده ها ، آنچه كه می تواند تعیین كننده باشد عبارت است از اراده و بصیرت و روشن بینی شما مردم عزیز.

** وحدت ملت ایران، اتحاد كلمه مسوولان كشور، همكاری های دستگاه های مختلف، وظیفه شناسی و مسئولیت شناسی آحاد مردم می تواند ما را به پیشرفت های بیشتری برساند و می تواند آن چهره ای را كه متناسب با این كشور و این ملت عزیز و با استعداد است، برای ما بوجود بیاورد.

** دشمنان ما برنامه ریزی می كنند به خیال خودشان در مقابل این ملت بزرگ و با ملت با اراده می خواهند مانع درست كنند كه این پیشرفت اتفاق نیفتد اما مطمئن باشند و بدانند همچنان كه از روز اول انقلاب تا امروز تجربه كرده ایم، در آینده هم دشمنان ما در همه توطئه ها و مكرها و كیدهای خود شكست خواهند خورد.

** ملت ایران با سرافرازی و سربلندی بحمدالله در صحنه حاضر است و با اراده قوی تر و تصمیم راسخ تر از روز اول راه خود را ادامه می دهد.

این نشان دهنده قوت آینده این نظام جمهوری اسلامی و این ملت بزرگی است كه این نظام را خواسته اند و از آن پشتیبانی كرده اند.

** ما باید مغرور نشویم. من در كنار ذكر این حماسه ها، این را هم باید عرض كنم غرور و به خود مغرور شدن و غفلت كردن از كید و مكر دشمن خطرات بزرگی دارد. به مسوولین همیشه توصیه می كنم قوی باشید اما دشمن را ضعیف نپندارید. از دشمن غفلت نباید كرد. دشمن از راه های مختلف وارد می شود یك روز صحبت تحریم است، یك روز صحبت تعرض نظامی است، یك روز صحبت جنگ نرم است ، یك روز صحبت تهاجم فرهنگی و ناتوی فرهنگی است. دشمن از راه های مختلفی وارد می شود و باید هوشیار بود.

** این كه ما بر روی تولید داخلی تكیه كردیم هم در اول امسال و در شعار سال، هم در صحبت های این چند ماه از اول سال صورت گرفته است، تولید داخلی احتیاج دارد به مصرف داخلی و این به عهده مردم است. مصرف خودمان را باید از تولیدات خودمان انتخاب بكنیم.

** این كه كسانی همه اش دنبال مارك ها و برندهای خارجی و اسم های خارجی باشند، این خطا است. مصرف داخلی تولید داخلی را افزایش می دهد و تولید داخلی كه افزایش پیدا كرد مشكلاتی چون بیكاری برطرف می شود. تولید كه رونق بگیرد یعنی این كه تورم كم بشود اشتغال افزایش پیدا كند و این ها همه به هم متصل است.

اخبار تكمیلی متعاقبا ارسال می شود .

سیام**1723*1058


نوع مطلب :
برچسب ها :

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
تماس با ما چاپ این صفحه Online User مشاهده سطح انرژی امروز شما با علم بیوریتم تبادل لینک - تبادل لینک رایگان پارس سی ام اس - مرکز دانلود الحاقات فارسی تبادل لینک رایگان - تبادل لینک لینکدونی رایگان وب سایت محبوب من - شرح کوتاهی درباره وب سایت من. سایت افزایش آمار و رتبه آلکسا - افزایش رتبه آلکسا,افزایش بازدید,افزایش ترافیک,رتبه بندی رایگان, بالاترین آموزش کسب درآمد - کسب در آمد کار در منزل درآمد اینترنتی
 
 
بالای صفحه
 
ParsHit