تبلیغات
خبرنامه پیام رهیابان - اكسپرسیون فرانسه: اسراییل یك سگ هار است
 
خبرنامه پیام رهیابان
با ولایت زنده ایم تا زنده ایم پاینده ایم (( مرگ بر ضد ولایت فقیه ))
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : احمد سراجیان
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
این وبلاگ چقدر مورد پسند شما قرار گرفته است ؟


اكسپرسیون فرانسه: اسراییل یك سگ هار است

تهران- روزنامه اكسپرسیون فرانسه در مقاله ای با عنوان 'اسراییل سگ هار'، نوشت: ژنرال موشه دایان جلاد مردم فلسطین گفته بود كه سران اسراییل باید روشی را پیش گیرند كه 'تل آویو مانند یك سگ هار برای همه جلوه كند و خطری برای دیگران تلقی شود'.

اكسپرسیون فرانسه: اسراییل یك سگ هار است


در ادامه این مقاله آمده است: به همین دلیل است كه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل تلاش كرد از طریق یك نمایش خنده دار در مجمع عمومی سازمان ملل، خطر احتمالی برنامه هسته ای ایران را یادآوری كند و با تعیین خط قرمز، تهران را در برابر جامعه بین الملل قرار دهد.

'كریم محسن' نویسنده مقاله در ادامه افزوده است: این قطعا به معنای آن است كه اسراییل با نمایش مضحك خود مایل است، مجوز نهادهای بین المللی را برای اقدام علیه ایران دریافت كند و به همین دلیل، نتانیاهو از تهدید تهران دست برنمی دارد و تلاش می كند آمریكا را نیز در این ماجراجویی خطرناك همراه كند.

ادعا شده كه ایران در پوشش برنامه هسته ای صلح آمیز سرگرم فعالیت های نظامی است كه باید این را ثابت كرد و تاكنون نیز هیچكس موفق به اثبات آن نشده است.

نویسنده افزوده است: اسراییل حقوق بین الملل را رعایت نمی كند. به قطعنامه های سازمان ملل بویژه مربوط به منازعه اسراییل و فلسطین بی اعتنا است. عضویت در معاهده 'ان.پی.تی' (منع گسترش سلاح های هسته ای ) را نپذیرفته؛ معاهده ممنوعیت آزمایش های هسته ای را امضا نكرده است و به آژانس بین المللی انرژی اتمی هم اجازه بازرسی از سایت های هسته ای خود را نمی دهد و این موارد سیاستی است كه می توان ابهام خواند.

در ادامه مقاله اكسپرسیون آمده است: این به معنای آن است كه جامعه جهانی قبول كرده، اسراییل خارج از قوانین بین المللی قرار گیرد و در مقابل، ایران از 10 سال پیش به خاطر برنامه هسته ای خود تحت فشار باشد. و در واقع از نقطه نظر تل آویو، همه در خاورمیانه جز اسراییل باید خلع سلاح شوند.

از سوی دیگر، در حالیكه مصر به اهمال در برخورد با گروههای تروریستی در صحرای سینا متهم می شود ، اسراییل حتی نمی پذیرد قاهره از سلاح های مناسب برای برخورد استفاده كند زیرا بدون شك تل آویو مایل است برای مبارزه با این گروهها از چوبدستی استفاده شود و این معنا را می دهد كه اسراییل قوی ترین ارتش متعارف منطقه را دارد نمی خواهد یك همسایه مسلح و رقیب داشته باشد.

محسن در ادامه نوشته است: همچنین اسراییل كه سلاح اتمی در اختیار دارد حتی اجازه نمی دهد نیروهای پلیس فلسطینی سلاح سبك در اختیار داشته باشند و به همین دلیل مقادیر زیادی سلاح سبك كه از هلند به دولت خودگردان فلسطین داده شده بود را ضبط كرد.

اسراییل از زمان شكل گیری خارج از قاعده عمل كرده و همواره خود را فراتر از قوانین بین المللی دیده است؛ در حالیكه این حالت را برای هیچیك از كشورهای عضو و غیرعضو سازمان ملل مجاز نمی داند كه به نظر می رسد در مواجهه با مفهوم تهدید علیه خود بیش از آنچه كه تصور می شود، عمل می كند.

به عبارت دیگر، كلاهك های هسته ای اسراییل نقاطی بیشتر و فراتر از پایتخت های كشورهای عربی را نشانه رفته و این واقعیتی است كه سرویس های اطلاعاتی جهان بویژه آمریكا در محافل خصوصی بیان می كنند و حتی پایتخت های اروپایی را نشانه رفته است و این فراتر از یك مطلب حیرت آور، یك واقعیت تلخ محسوب می شود.

نویسنده اكسپرسیون ادامه داده است: طرح كننده این موضوع، فردی عادی نیست، بلكه پروفسور 'مارتین وان كریولد' Martin Van-Creveld اسراییلی با شهرت جهانی و نویسنده كتابی به نام 'دگرگونی جنگ'. The war Transformation است كه در مصاحبه با كانال هفت تلویزیون اسراییل گفته است، 'موشك های اتمی تل آویو، پایتخت های اروپایی بویژه رم و پاریس را نشانه گرفته اند' كه در هفته نامه هلندی 'السویر' Elsevier در سال 2003 به چاپ رسید.

این كارشناس برجسته نظامی دسامبر سال 2011 نیز در مصاحبه با یك روزنامه اسراییلی همچنین گفت: تل آویو ممكن است انتقام هولوكاست را از میلیون ها آلمانی و دیگر اروپایی ها بگیرد. ما (رژیم صهیونیستی) صدها كلاهك اتمی و موشك در اختیار داریم و می توانیم اهدافی را در دورترین نقاط حتی رم مورد حمله قرار دهیم و بیشتر پایتخت های اروپایی به صورت بالقوه در تیررس نیروی هوایی ما هستند.

نویسنده مقاله اكسپرسیون است: اكنون این پرسش مطرح شده، چرا در حالیكه اینگونه اظهارات در فضای مجازی و اینترنت منتشر می شود، اسراییل آشكارا با فعالیت های هسته ای ایران مخالفت می كند؟ و افزون بر این، پرسش های بسیاری مطرح شده كه در زمان حاضر برای آنها پاسخی وجود ندارد، اما نمی توان این پرسش را نادیده گرفت، چرا این اظهارات هیچ واكنش مخالفی در محافل سیاسی – نظامی وابسته به غرب ایجاد نمی كند؟

محسن نویسنده مقاله در ادامه افزوده است: می توان گفت كه این استاد بازنشسته دانشگاه اسراییل قطعا قصد سخنوری نداشته است و مسوولیت مطالبی را كه گفته به عهده می گیرد ولی اكنون این پرسش مطرح می شود كه آیا بیان این اظهارات با توافق تل آویوبوده است؟ این باور كردنی به نظر نمی رسد ولی به هر حال سخنانی می باشد كه گفته شده است.

اكسپرسیون ادامه داده است: آیا واقعا اسراییل قصد تهدید هسته ای اروپا را دارد كه همواره به نفع تل آویو خدمت كرده است. اروپا هرگز تعرضات اسراییل علیه مردم فلسطین را محكوم نكرده، حتی اگر اینگونه تعرضات به ترور رهبران جنبش مقاومت منجر شده باشد كه حتی از دیدگاه حقوق بین الملل نیز محكوم است و می توان به واقعه كشتار جنین در سال 2002 اشاره كرد كه تل آویو صراحتا مسوولیت آن را بر عهده گرفت و حتی به 'مارتی آهتیساری' فرستاده ویژه سازمان ملل نیز اجازه ورود به سرزمین های فلسطینی تحت اشغال را نداد تا پیرامون جنایات ارتش اسراییل در جنین تحقیق شود.

اروپا همچنین جنایات انجام شده در غزه را در ماههای دسامبر و ژانویه 2009-2008 محكوم نكرد. در این حادثه به پروفسور 'گلداستون' بازرس سازمان ملل اجازه ورود به غزه داده نشد. حوادثی كه آن زمان توسط تل آویو روی داد از دیدگاه سازمان ملل ، مصداق جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت بود.

در محاصره غیرانسانی نوار غزه نیز كه از پنج سال پیش ادامه دارد و یكی از مرگبارترین اقدامات اسراییل علیه فلسطینی ها است ، هیچ فریاد اعتراضی در اروپا بلند نشد. این ترس اروپایی ها را نه تنها در مورد مساله فلسطین بلكه در برخورد با برنامه هسته ای ایران نیز می توان مشاهده كرد.

قابل درك نیست كه چرا غرب از یك دهه پیش نسبت به برنامه هسته ای ایران بشدت موضعگیری كرده ولی نسبت به خطر سلاح های هسته ای اسراییل كه كاملا واقعی است سكوت می كند در حالیكه هنوز ثابت نشده تهران در پی تسلیحات هسته ای است و از این دیدگاه می توان دریافت كه اظهارات پروفسور كریولد بگونه شگفت انگیزی حقیقت داشته است.

وی در مصاحبه تلویزیونی خود گفته بود كه كلاهك های هسته ای اسراییل با هدف تهدید، رم و دیگر پایتخت های اروپایی را نشانه گیری كرده اند.

كریم محسن در ادامه پرسیده است: كریولد از كدام تهدید سخن می گوید؟. با توجه به سخنان وی كه در رسانه ها منتشر شد می توان فهمید مساله بر سر انتقال فلسطینی ها به دیگر كشورهای عربی است و خود نیز در نشریه جروزالم تصریح می كند كه 'انتقال فلسطینی ها توسط اسراییل تنها راهبرد موثر در قبال فلسطینی ها است'.

نویسنده اكسپرسیون ادامه داده است: براساس این راهبرد، تمامی فلسطینی ها باید اخراج شوند. كسانی كه در راستای این هدف تلاش می كنند (در دولت اسراییل) فقط منتظر فرا رسیدن زمان و شخص مناسب هستند.

بنابر اعلام موسسه نظر سنجی 'گالوپ' ، دو سال پیش فقط هفت یا هشت درصد اسراییلی ها با این راه موافق بودند ولی دو ماه پیش 33 درصد و اكنون 44 درصد این طرح را تنها راه می دانند و این اظهارات كریولد نیز دسامبر 2011 یعنی یك سال پیش ایراد شده است و بر این اساس، تل آویو هیچگاه نتوانسته از ایجاد 'سرزمین اسراییل' صرفنظر كند و طبق آن تمامی فلسطینی ها و اعراب اسراییلی باید از سرزمین تاریخی فلسطین اخراج شوند.

نویسنده اكسپرسیون ادامه داده است: این طرح توسط 'بن گوریون'، 'گلدا مایر'، 'مناخیم بگین' ، 'اسحاق شامیر' ، 'آریل شارون' و بی شك توسط نتانیاهو دنبال شده و می شود. اظهارات كریولد كه سال 2003، مارس 2010 و دسامبر 2011 بیان شده یك مفهوم روشن دارد و در شرایطی كه غرب و شورای امنیت سازمان ملل زیر فشار اسراییل ، تحریم هایی علیه ایران وضع كرده اند، این پروفسور بر روی مساله اخراج فلسطینی ها از كرانه باختری رود اردن، شرق بیت المقدس و غزه تمركز كرده است.

وی می خواهد، آشكارا بگوید كه اسراییل هرگز یك دولت فلسطینی را كنار خود نخواهد پذیرفت. همچنین یهودی سازی شرق بیت المقدس و كرانه باختری كه در دو سال گذشته تشدید شده و عامل اصلی توقف گفت گوهای صلح اعراب و اسراییل است بخشی از این طرح محسوب می شود و آن اخراج اعراب از سرزمین تاریخی فلسطین است .

كریولد در مصاحبه خود توضیح می دهد كه در یك دوره 25 ساله ، جمعیت فلسطینی ها نسبت به اسراییل افزایش می یابد و به این ترتیب این دولت از بین می رود و بنابراین تل آویو هیچ گزینه دیگری جز اخراج فلسطینی ها و اعراب ندارد.

نویسنده اكسپرسیون می افزاید: این مساله به خوبی گفت وگوهای بدون نتیجه اسراییل را توجیه می كند كه در 20 سال گذشته هیچ پیشرفتی نداشته و همچنان در نقطه شروع باقی مانده است.

كریم محسن همچنین با یادآوری پرونده هسته ای ایران می افزاید: آیا تل آویو واقعا جرات دارد كه وارد یك جنگ با موضوع اتمی شود آن هم با تمامی نتایجی كه این نبرد شوم در پی خواهد داشت، زیرا چنین جنگی تمامی نیمكره را كه اسراییل نیز در آن است فرا خواهد گرفت؟.

بنابراین در ورود اسراییل به چنین جنگی تردید وجود دارد، بلكه می خواهد با پرداختن به مساله هسته ای ایران، افكار عمومی جهان را منحرف كند و به عبارت دیگر در حالیكه جهان سرگرم این موضوع است، مشغول تصرف و تسلط بر سرزمین های فلسطین است و در واقع با این رویكرد، می تواند به یهودی سازی شرق بیت المقدس و كرانه باختری رود اردن ادامه دهد و به همین دلیل، نتانیاهو در یك نمایش مضحك و با در دست داشتن یك نقاشی تلاش كرد خطر برنامه هسته ای تهران را مطرح كند.

اكسپرسیون ادامه داده است: تاسفبار است كه در سطح مجمع عمومی سازمان ملل هیچكس واكنش صحیحی به این رویداد نداشت و از نتانیاهو نخواست اندكی پیرامون برنامه هسته ای اسراییل توضیح دهد و اینكه چرا هنوز عضویت 'ان.تی.پی' را نپذیرفته و چرا صدها كلاهك هسته ای دارد؟ در حالیكه سازمان ملل خلع سلاح هسته ای در خاورمیانه را مد نظر قرار داده و قطعا تل آویو نیز باید شامل این خلع سلاح شود. بنا بر این، اسراییل تنها خطر واقعی است كه جهان را تهدید می كند.

نویسنده در ادامه مقاله خود آورده است: تل آویو در دهه های گذشته همواره با هر ابتكاری برای یافتن یك راه حل مسالمت آمیز برای مساله اعراب و اسراییل مخالفت ورزیده است. به همین دلیل بود كه نتانیاهو سال 1995 گفت وگوهای اسلو را به بن بست كشاند زیرا قرار بود در سال 1998 به استقرار یك كشور مستقل فلسطینی منجر شود و وی در حالیكه سرگرم یهودی سازی سرزمین های فلسطینی بود از صلح سخن می گفت.

اسراییل برای اینكه مساله فلسطین را به فراموشی بسپارد با همكاری آمریكا، خطر ایران برای صلح و امنیت جهانی را مطرح كرد و این درحالی است كه كارشناسان اسراییلی و آمریكایی خود معترف هستند كه تهران در زمان حاضر فناوری، ابزار و تجهیزات لازم برای ساخت بمب اتمی را در اختیار ندارد و

حتی اگر هم داشته باشد، چه كسی باور می كند یك بمب اتمی ضعیف بتواند خطری برای صلح جهانی ایجاد كند.

همچنین چرا اسراییل می تواند با هدف بازدارندگی مانند آمریكا و فرانسه بمب اتمی در اختیار داشته باشد ولی ایران و یا هر كشور دیگری این حق را ندارد.

این یك واقعیت است كه اسراییل همواره درباره مسایل بزرگنمایی می كند و این شعار ژنرال موشه دایان جلاد مردم فلسطین كه می گفت 'اسراییل باید همواره مانند یك سگ هار باشد و برای دیگران یك خطر بسیار بزرگ محسوب شود'، دقیقا همان تصویری است كه نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه كرد.

مترجمام 1583**1516

http://www.lexpressiondz.com/internationale/161319-israel-un-chien-enrage.html


نوع مطلب :
برچسب ها :

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
تماس با ما چاپ این صفحه Online User مشاهده سطح انرژی امروز شما با علم بیوریتم تبادل لینک - تبادل لینک رایگان پارس سی ام اس - مرکز دانلود الحاقات فارسی تبادل لینک رایگان - تبادل لینک لینکدونی رایگان وب سایت محبوب من - شرح کوتاهی درباره وب سایت من. سایت افزایش آمار و رتبه آلکسا - افزایش رتبه آلکسا,افزایش بازدید,افزایش ترافیک,رتبه بندی رایگان, بالاترین آموزش کسب درآمد - کسب در آمد کار در منزل درآمد اینترنتی
 
 
بالای صفحه
 
ParsHit