تبلیغات
خبرنامه پیام رهیابان - روزنامه نگار سوییسی
 
خبرنامه پیام رهیابان
با ولایت زنده ایم تا زنده ایم پاینده ایم (( مرگ بر ضد ولایت فقیه ))
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : احمد سراجیان
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
این وبلاگ چقدر مورد پسند شما قرار گرفته است ؟


ملت ایران اجازه نمی دهد غرب برایش تعیین تكلیف كند/ تحریم ها ضد حقوق بشر است

وین - یك روزنامه نگار سوییسی با اشاره به روحیه استقلال خواهی ایرانیان تاكید كرد: ملت ایران اجازه نمی دهد غرب برایش تعیین تكلیف كند.

ملت ایران اجازه نمی دهد غرب برایش تعیین تكلیف كند/ تحریم ها ضد حقوق بشر است


به گزارش ایرنا، 'فریمن' كه مقاله اش در سایت سوییسی 'آلس شال آوند راوخ' چاپ شده، تحریم های اروپا و آمریكا علیه ملت ایران را ضد حقوق بشر دانست و تاكید كرد كه این تحریم ها به دلیل استقلال خواهی ایرانیان است.

این روزنامه نگار سوییسی تصریح كرد: ایران تنها كشوری در جهان می باشد كه واقعا مستقل است و حاضر نیست در برابر دیكته جنایتكاران مالی شركت های جهانی و فرهنگ استكباری غربی كمر خم كند.

وی افزود: ایرانی ها این شهامت را به خرج داده اند كه خودشان در خصوص وضعیتشان تصمیم بگیرند و ظاهرا این كار را كسی نباید بكند.

این روزنامه نگار سوییسی خاطرنشان كرد: هر كشوری كه خارج از صف عمل كند و نخواهد كه برده غرب باشد، آنوقت دروغ های زیادی به آن زده می شود و تحت تحریم قرار می گیرد.

این خبرنگار خاطرنشان كرد: هر چه تا كنون از سوی غرب درباره این كشور گفته شده همه دروغ و نادرست بوده است. همه این اتهامات از جمله اینكه این كشور حقوق بشر را رعایت نمی كند، به انسان اهمیت نمی دهد و به سركوب می پردازند دروغ محض است.

وی افزود: این درحالیست كه واقعیت كاملا بگونه دیگری است. ایران یك كشور مدرن و دارای تمدن بزرگ است. در زمینه زیرساختاری نیز دارای همه آن چیزهایی است كه یك كشور صنعتی غربی دارد.

فریمن ادامه داد: من شگفت زده ام كه این كشور كه با خصومت و تحریم ها سوی غرب روبرو است، چگونه توانسته در این زمینه تا این حد موفق باشد. بویژه جنگ متجاوزانه هشت ساله از سوی عراق در دهه هشتاد به نمایندگی از غرب كه بسیاری از شهرهای این كشور را ویران ساخت و هزینه بالایی را بر گردن آن گذاشت و قربانیان زیادی گرفت و سی سال تمام نیز تحت تحریم غرب قرار داشت.

خبرنگار سوییسی در ادامه گزارش خود با طرح این سوال كه این اگر ایران در یك محاصره شدید از سوی غرب قرار نمی داشت امروز چگونه بود؟ ، نوشت: اینها همه بخاطر آن است كه اكثریت ملت ایران اجازه نمی دهند كه غرب برای آنها تعیین كند كه چگونه باید زندگی كنند. یعنی ملت ایران این استدلال مستكبرانه و نادرست غرب كه هر كاری غرب می كند درست است را رد می كند.

خبرنگار سوییسی یادآور شد: اكثریت ملت ایران به یك قانون اساسی رای داده كه جدایی دین و سیاست را برسمیت نمی شناسد و این موضوع از دید غرب یك اشتباه بزرگ است.

فریمن با طرح این سوال كه این انتخاب به غرب چه ربطی دارد، یادآور شد: ما همیشه در حد گسترده از حاكمیت مردم بر سرنوشت خود صحبت می كنیم ولی اگر مردم كشوری این موضوع را در زندگی روزمره خود عمل كنند آنوقت به مذاق ما خوش نمی آید.

وی افزود: ما همان كسانی هستیم كه مرتبا در امورداخلی دیگران دخالت می كنیم بدون آنكه اجازه بدهیم كه هر ملتی همان جامعه ای كه خود می خواهد را بوجود آورد.

'ما كشورها را مجبور می كنیم تا آنگونه كه ما می خواهیم باشند و وقتی نمی خواهند كه اینگونه باشند آنها را بمباران می كنیم. چه كسی در اینجا شرور است، چه كسی واقعا تروریسم دولتی را دنبال می كند، چه كسی در اینجا متجاوز و جنگ طلب در جهان است، چه كسی مرتبا به كشورهای دیگر حمله كرده و آنها اشغال می كند و چه كسی مجازات عمومی علیه مردم غیر نظامی اعمال كرده و دروغ می گوید و كلاهبرداری كرده و به غارت دست می زند؟ بله، فقط ما. '

این خبرنگار سوییسی در ادامه گزارش خود به وضعیت حقوق بشر در ایران پرداخت و نوشت: در ایران مجازات اعدام بطور كلی برای قاچاقچیان مواد مخدر اعمال می شود. هزاران نفر از نیروهای امنیتی ایران هر ساله در مبارزه با قاچاق مواد مخدر از طریق افغانستان كشته می شوند.

فریمن افزود: این امر از سوی كشورهای ناتو ترویج شده و از قاچاقچیان حفاظت می شود تا جامعه ایران را به نابودی سوق دهند. تا پیش از حمله به افغانستان و ورود ناتو به آنجا كشت خشخاش در این كشور ممنوع بود ولی امروز تولید تریاك در این كشور در حد ارقام ركوردی در جهان است.

وی ادامه داد: غرب كه صحبت از مبارزه علیه مواد مخدر می كند در اصل از این امر علیه دشمنان خود استفاده می كند. این مواد مخدر وارد خیابانهای ایران می شود و با این مواد جوانان معتاد شده و چارچوب جامعه را در هم می ریزند.

فریمن تصریح كرد: مردم در غرب آگاه نیستند كه در پس پرده چه می گذرد و دولت های آنها تا چه حد جنایتكار هستند.

وی آنگاه به شكست تحریم های غرب علیه ایران اشاره كرد و افزود: موضوعی كه نباید فراموش كرد آن است كه تحریم ها تاثیرات مثبت داشته است. در زمان رژیم گذشته، ایران 90 درصد از اجناس و مواد غذایی را از خارج وارد می كرد و درآمد نفت را برای آن هزینه می كرد ولی امروز وضعیت بگونه دیگری است و ایران تقریبا در همه زمینه ها خودكفا شده و همه كالاهای مورد نیاز را تولید می كند.

فریمن تصریح كرد: اقتصاد و صنعت ایران قوی شده و تقریبا همه نیازهای كشور را تامین می كند.

فریمن به جایگاه ایران در میان 193 كشور جهان اشاره كرده و نوشته است: ایران مقام سیزدهم در زمینه تولیدات كشاورزی ، رتبه یازدهم در زمینه كاربرهای اینترنتی ، جایگاه نهم در زمینه تعداد IPS اینترنت ، مقام دوازدهم در زمینه تعداد ارتباطات تلفن ، رتبه چهاردهم در زمینه تعداد روزنامه ها و نشریات روزانه و جایگاه هشتم در زمینه روزنامه ها و نشریات فصلی را دارد.

روزنامه نگار سوییسی همچنین خاطرنشان كرده است كه ایران رتبه چهارم در بالاترین مازاد بودجه ، مقام چهارم در زمینه مازاد تجارت خارجی و جایگاه دوم در زمینه بهترین عملكرد بازار بورس را داراست.

او همچنین یادآور شد كه ایران رتبه پنجم در زمینه میزان اشتغال زنان ، رتبه ششم در زمینه پس اندازها در مقایسه با تولید ناخالص ملی، مقام هفتم در زمینه تعداد كتابهایی كه در سال منتشر می شود ، جایگاه اول در زمینه تعداد دانشجویان دختر ، رتبه هشتم در زمینه تعداد دانشجویان دانشگاهها ، رتبه سوم در زمینه بزرگترین دانشگاهها در جهان ، رتبه نوزدهم در زمینه هزینه ها برای آموزش در بودجه دولتی و رتبه اول در زمینه رشد علمی و تحقیقاتی را دارار می باشد.

به نوشته وی، ایران دارای رتبه ششم در زمینه تولید انرژی ، مقام دوم در زمینه ذخایز گاز ، سوم در زمینه ذخایز نفت ، جایگاه دوم در زمینه قیمت گازوئیل ارزان ، رتبه سوم در زمینه قیمت بنزین ارزان ، مقام دوازدهم در زمینه تولید اتومبیل و رتبه شانزدهم در زمینه تولید آهن ، و جایگاه پنجم در زمینه تولید سیمان است.

فریمن ایران را كهن ترین و قدیمی ترین دولت در جهان خواند و یاداور شد تهران پایتخت این كشور هم اكنون ارزانترین پایتخت در جهان است.

این روزنامه نگار سوییسی در مقابل با اشاره به وضعیت بحرانی غرب ، نوشت: تصویر افرادی كه برای سیر كردن شكم خود، آنگونه كه در یونان، ایتالیا، اسپانیا و یا ایتالیا معمول است به زباله ها مراجعه كنند ، تنها بخشی از نمایه غرب است.

فریمن خاطرنشان كرد: امروز نرخ بیكاری در كشورهای عضو اتحادیه اروپا به بالاترین سطح رسیده است. در آمریكا نیز وضعیت بهتر از این نیست و نیمی از مردم این كشور با پول ناچیزی كه دولت به آنها می دهد زندگی خود را سپری می كنند.

اروپام 1344


نوع مطلب :
برچسب ها :

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
تماس با ما چاپ این صفحه Online User مشاهده سطح انرژی امروز شما با علم بیوریتم تبادل لینک - تبادل لینک رایگان پارس سی ام اس - مرکز دانلود الحاقات فارسی تبادل لینک رایگان - تبادل لینک لینکدونی رایگان وب سایت محبوب من - شرح کوتاهی درباره وب سایت من. سایت افزایش آمار و رتبه آلکسا - افزایش رتبه آلکسا,افزایش بازدید,افزایش ترافیک,رتبه بندی رایگان, بالاترین آموزش کسب درآمد - کسب در آمد کار در منزل درآمد اینترنتی
 
 
بالای صفحه
 
ParsHit